Gyakran ismételt kérdések a mosolygyógyászattal kapcsolatban
Összegyűjtöttünk néhány kérdést és a rájuk adott válaszokat, hogy mielőtt eljön hozzánk, kicsit tájékozódni tudjon.
Természetesen minden kérdésére szívesen válaszolunk telefonon illetve személyesen is.
A fogászat, foggyógyászat, harapásszabályozás nem könnyű témák, ne érezze kellemetlenül magát, ha valamit nem ért, vagy nem ért meg elsőre.
Ha az árlistában nem ért valamit, munkatársaink készséggel elmagyarázzák, mi micsoda, illetve a személyre szabott kezelési terv megbeszélése során részletezésre kerül, mire van Önnek szüksége, és az mennyibe kerül.
Lássuk a kérdéseket és válaszokat!
Mosolygyógyászatra csak nők járnak?
Nem, mindkét nem képviselői járnak hozzánk korosztálytól függetlenül. Legfiatalabb pácienseink óvodás korúak, a legidősebb pedig már túl van a 90. életévén. Tény, hogy pácienseink között a hölgyek vannak többségben, de ez csak eggyel több ok arra, hogy férfi társaink is ellátogassanak hozzánk Szívesen látjuk Önt, akár férfi, akár a hölgyek táborát erősíti.
Pontosan mit jelent a mosolygyógyászat?
Gyakorlatilag mindent magába foglal, ami a szép mosoly elengedhetetlen “kelléke”, és a fogakkal valamilyen szinten összefüggésbe hozható: a klasszikus értelemben vett fogászat és szájsebészet (tömés, gyökérkezelés, húzás, eltávolítás stb.) éppúgy beletartozik, mint a foggyógyászat (érzékenységek okainak felderítése, a fogak állapotának testre gyakorolt hatása stb.), a fogszabályzás és a különböző típusú fogpótlások (rögzített, kivehető fogpótlás, implantológia), az esztétikai fogászat (otthoni és rendelői fogfehérítés) és a különböző szájhigiéniai kezelések (fogkőeltávolítás, barázdazárás stb.), valamint a helyes harapási pozíció megtalálása (gnatológia).
Mosolygyógyászatunkon szinte mindent el tudunk végezni, amire pácienseinknek szüksége van – így a beavatkozások végén az elégedett mosoly sem marad el.
Mennyibe kerülnek a mosolygyógyászati beavatkozások?
Minden páciensünk személyre szóló kezelési tervet kap, mely tartalmazza a nála elvégzendő mosolygyógyászati beavatkozások árait is. Amennyiben előre szeretne tájékozódni az egyes szolgáltatások árait illetően, hogy nagyságrendileg mire számíthat, egy szűkített árlistát ITT talál.
Mit jelent a mosolygyógyászati kredit?
Minden páciensünknek lehetőséget biztosítunk arra, hogy csökkentse mosolygyógyászati kiadásait, ezért bevezettünk egy kreditrendszert. A kredit egy levásárolható pénzösszeg (kifizetésre nem kerül).
Minden, nálunk elvégzett kezelés után bizonyos kreditet kap, melyet akár már a következő kezelésekor is felhasználhat. Kreditjeit akár össze is gyűjtheti, és továbbadhatja családtagjainak, barátainak, ismerőseinek – vagy felhasználhatja saját maga is, ezzel jelentősen csökkentve a kiadásait.
Ha ismerőseit is elhozza mosolygyógyászatunkra, az általa igénybe vett szolgáltatás után is kreditet kap!
További részleteket a mosoly kreditekről ITT talál.
Hány éves kortól javasolt a fogszabályzás?
A fogszabályzás nagyon kényes kérdés, mi nem az életkor felől közelítjük meg.
Ami biztos: mindenképpen szükség van egy személyes konzultációra, hogy pontosan lássuk, mi a kiindulási alap és mik a kedves páciens igényei. Ezt követően egy részletes állapotfelmérésre kerül sor, majd kidolgozunk egy kezelési tervet. A kezelési tervet egy újabb személyes konzultáció során átbeszéljük, ahol minden kérdésére választ kap.
Az első és legfontosabb cél, hogy a fogszabályzás ne csak esztétikai okok miatt történjen, hanem a funkcionalitás is kellően megvalósuljon, azaz, hogy a fogak ne csak szépek, hanem használhatóak is legyenek. Hiába szép egy fogsor, ha a fogak érzékenyek, ha csak az egyik oldalon tudunk enni vagy megmagyarázhatatlan tünetekkel, fájdalmakkal küszködünk, esetleg indokolatlanul ingerültek vagyunk. Egy elrontott fogszabályzás nagyon veszélyes lehet a páciens testi és lelki egészségére nézve egyaránt!
Mivel nálunk minden fogszabályzásra csak egy gnatológiai vizsgálat (optimális harapási pozíció megállapítása) után kerülhet sor, Mosolygyógyászatunkon a kellemetlen fogszabályzási mellékhatások elkerülhetőek. Sőt! Volt már rá példa, hogy a helyes harapási pozíció beállása után a fogak szépen maguktól elrendeződtek a számukra legmegfelelőbb helyre, így a klasszikus fogszabályzásra már nem is volt szükség!
Mivel nagyon sok helyen a foghúzás a fogszabályzás “természetes” velejárója, készítettünk külön egy rövid ismertetőt, nehogy Ön is abba a hibába essen, hogy feleslegesen távolítják el bizonyos fogait. Minden foga óriási érték, ne hagyja, hogy bárki is – kényelmi okokból – kihúzza bármelyiket!
A fogszabályzás veszélyeiről bővebben ITT olvashat.
Mit jelent a harapásszabályozás?
A harapásszabályozás (gnatológia) az optimális harapási pozíció beállítása. Cseppet sem fájdalmas, de lehet, hogy több hétre lesz szükség ahhoz, hogy megtaláljuk az Ön helyes harapási helyzetét. Cserébe akár visszakaphatja fiatalkori önmagát: újra energikus lehet, mind testileg, mind szellemileg egyfajta megújulást, frissességet érezhet, elmúlhatnak régóta fennálló fájdalmai (derék, hát, vállfájás stb.), sőt akár még a fogszabályzást is elkerülheti.
A témáról bővebben ITT és ITT olvashat.
Amennyiben további kérdései vannak, hívjon minket bizalommal.
Szeretettel várjuk egy személyre szóló mosolytanácsadásra:
Dr. Sipos Judit – fogszakorvos
Papp Anikó – dentálhigiénikus
Dr. Lantos Béla – foggyógyász
Szigetvári Péter – ügyvezető, fogtechnikus
6000 Kecskemét, Petőfi Sándor u. 1. II/71.
+36 30 664 15 16 vagy +36 76/723 365